Részletes menetrendi változások 2014. március 1-től

Nyomtatás
Az új menetrend: itt!
Részletes változások:
  •  1  villamos

Sajnos a menetrendjének 2-es villamoshoz való igazítása azt jelenti, hogy ritkábban közlekedik..

  •  2  villamos →  31 / 32  busz

A 31 és 32-es autóbuszok megszűnnek, helyettük a 2-es villamos közlekedik.

 

Az alkalmazni kívánt követési idők messze nem alkalmasak a szolgáltatási színvonal emelésére. A 31-es és 32-es autóbuszok együttes követési ideje ennél nagyobb kínálatot biztosít. Az már a szolgáltatóváltást követő időszakban bebizonyosodott, hogy önmagában a járművek változása nem ösztönöz a közösségi közlekedés használatára.

 

A 2-es villamos menetideje messze nem kielégítő. Az elmúlt napok tapasztalatai alapján irányonként 28-29 perc alatt teszi meg az utat, ami lényegesen rosszabb, mint a 32-es és 32-es autóbuszok tudnak.

 

A hajnali és késő esti üzemidő bővölt a 31/32-es buszhoz képest. Immár van lehetőség az utolsó 23:30-kor, Budapestről érkező vonattól villamossal tovább utazni, illetve a 4:14-kor induló vonathoz villamosal is utazhatunk.

  •  2 / 2A  → 5 / 5A  troli

A viszonylat 5 / 5A jelésre módosul.

Reggel 6 és 7 óra között hét járat helyett csak hat járat indul. 8 óra előtti utolsó járat két perccel később indul, egyébként a menetrendben más változás nincs.

  •  3 / 3A  troli

Segner téri indulásokban nincs változás

A Köztemetőtől, illetve a Hadházi úttól viszont a 3A csúcsidőszakban két perccel korábban indul, mivel csökkent a menetidő, annak ellnére, hogy a járatok megállnak (a Kassai út irányába) a Debreceni Ítélőtáblánál.

  •  4  troli

Az indulási idők nem változtak, ellenben tanítási időszakban munkanapokon kevesebb alacsonypadlós jármű közlekedik a vonalon. Ez különösen csúcsidőn kívül, ritkább közlekedésnél gond. Az esti 21 órás időszakban például egyetlen járat sem alacsonypadlós!

A járatok megállnak (a Dobozi Lakótelep irányába) a Debreceni Ítélőtáblánál.

  •  10 / 10A / 10Y  busz

A módosítani kívánt autóbuszvonalak közül kiemelten problémás a 10-es vonalcsalád helyzete. Értjük a szolgáló azon törekvést, hogy a Piac utcán a villamosokkal párhuzamosan ne közlekedjen autóbusz, azonban így a Debreceni Törvényszék (Hal köz) és a Helyközi autóbusz-állomásnál jelenleg meglévő, nagyon jó átszállási kapcsolatok a Kossuth-Széchenyi utcákon közlekedő autóbuszvonalakkal lényegesebb rosszabbá válnak. Amíg az átszállást bizosító infrastruktúra hiányzik, javasoljuk az eredeti útvonal megtartását. (Alternatívaként a Külsővásártér - Széchenyi utca - Tisza István úton keresztüli vonalvezetést)

Ugyanekkora probléma, hogy csúcsidőn kívül a járatok jelentős részét a Doberdó utcáig tervezi visszavágni a DKV, ami a Vezér utcai lakótelep és az Egyetem ill. a Klinikák közötti kapcsolat jelentős romlását eredményezi. A józsai és helyközi buszokról is romlik az átszállási lehetőség az Auguszta felé. Javasoljuk az összes 10-es busz legalább Vezér utcáig történő közlekedtetését, az IT Services Hungary napközbeni kiszolgálására pedig a meghosszabbított 11-es busz alkalmazását.

  •  11  busz

Önmagában a 11-es buszok Doberdó utcáig történő meghosszabbítása támogatandó és logikus döntés, mivel a járművek részben most is megteszik ezt a távolságot, üresen, utasok nélkül. (Ennek oka, hogy a járművezetők a Doberdó utcai végállomás töltik el a munkaközi szünetet)

Tanítási időszakban a reggeli csúcsidőben a Hatvan utcáig közlekedő 11A helyett teljes vonalon 11-es közlekedik.

  •  12  busz

Hétvégén gyakrabban, 30 percenként közlekedik, ezáltal megszűnik a 40 perces megjegyezhetetlen követési idő.

Reggel 9 óra után egységes lett a tanszünetes és tanítási időszaki menetrend.  Mindkét tényező hozzájárul ahhoz, hogy könnyebben megjegyezhető legyen a menetrend.

Fontos, hogy az indulási idők több esetben is korábbra kerültek!

  •  13  busz

Bevezetésre kerül a Menetidő 3, ami miatt változik a menetidő mindegyik időszakban 1-2 perccel.
Segner tér:

Az első járat 4:30 helyett két perccel később 4:32-kor indul.
Az 5:10-es járat két perccel korábban 5:08-kor indul.
6:25 helyett egy perccel később 6:26-kor indul járat.

A 7:15, 7:17, 7:19, 7:21 indulás járatok egy perccel korábban indulnak: 7:14, 7:16, 7:18, 7:20
8:20 helyett 4 perccel korábban 8:16-kor indul járat.

A 12:45-ös járat megszűnik.
A 21:15-ös járat egy perccel később 21:16-kor indul.
Tanszünetben a 7:15-ös járat egy perccel később 7:16-kor indul.

Pallagról:
16:20 helyett 16:15-kor indul a járat.
A 22:10-es járat 5 perccel korábban 22:05-kor indul.

Az utolsó járat 23:05 helyett 23:04-kor indul.
Tanszünetben 12 és 16 óra között az óra 20-as járatok óra 15-kor indulnak.
Hétvégén 5:28 helyett 5:26-kor indul.

  •  15 / 15Y  busz

Tekintve, hogy az átszállási kapcsolatok messze nem kielégítőek sem az 1-es, sem a 2-es villamosra/villamosról, így sok utas számára gondot fog okozni az Egyetem elérhetősége a dél-keleti városrészből, valamit az Újkert-Vénkert irányából is. Vélhetően a 12-es autóbusz utasforgalma emiatt nőni fog.

Pozitívum, hogy 40 perc helyett, a járatok hétvégén 30 percenként közlekednek, így a menetrend áttekinthetőbb és megjegyezhetőbb.

Tanítási időszakban a reggeli csúcsidei követési idők csökkenek. (10 perc helyett ~15 perc) Ez csuklós buszok alkalmazása mellett is zsúfoltságot okozhat, különösen a belváros és Vágóhíd utca közötti szakaszon.

A 15Y ezt követően nem a Vámospércsi út-Hétvezér utca útvonalon tér vissza a Vágóhíd utcára, hanem a Létai úton lévő Bayk András utca megállóhelyen visszafordul a Lahner utca - Diószegi út felé. Ez kisebb lefedettséget és hosszabb útvonalat jelent, ellenben a Vágóhíd utcán a követési idő egyenletesebbé válik a Doberdó utca felé.

  •  16  busz

A végállomási indulási idők nem változtak, azonban a teljes menetidő 1-1 perccel rövidebb lesz, így a köztes megállókból korábban indulhatnak a járatok.

  •  17 / 17A  busz

Segner tér felől:
A 6:05-ös járat egy perccel korábban 6:04-kor indul.
A 7:35-ös 17A, egy perccel korábban 7:34-kor indul.
A 8:15-ös 17A egy perccel később 8:16-kor indul.
A 12:45-ös a csak pénteki munkanapokon közlekedő 17A egy perccel később 12:46-kor indul.
A 21:25-kor induló 17-es egy perccel korábban 21:24-kor indul.


Ondód / Műanyaggyártól:
A 17-es 4:40-es és 5:40-es járat két perccel korábban 4:38-kor és 5:38-kor indul.
A 6:28-as járat két perccel korábban 6:26-kor indul.
7:12-es járat két perccel korábban 7:10-kor indul.
A 17A vonalon a 7:48-as járat két perccel korábban 7:46-kor indul.

Az utolsó 23:10-es járat két perccel korábban 23:08-kor indul.

  •  18  busz

A Nagyállomástól óra 50 helyett, tíz perccel korábban, óra 40-kor indulnak a járatok.

A Széna térről óra 05 helyett tíz perccel korábban, óra 55-kor indulnak a járatok.

Ez a Konzervgyárban dolgozó műszakos dolgozók számára a hazajutásnál okoz gondot, mivel a tíz perccel korábban induló járatot nem érik el.

  •  18Y  busz

A Nagyállomástól csúcsidőben óra 5 és óra 35 helyett óra 25 és óra 55-kor indulnak a járatok. Csúcsidőn kívül pedig óra 20 helyett óra 15-kor.

A Széna térről csúcsidőben óra 20 és óra 50 helyett óra 10 és óra 40-kor indulnak a járatok. Csúcsidőn kívül pedig óra 35 helyett óra 30-kor.

Pozitívum, hogy reggeli (5-8 óra között) és a délutáni (13-16 óra között) csúcsidőszakban egy-egy járattal több közlekedik munkanapokon.

  •  19  busz

Hétvégén gyakrabban, 30 percenként közlekedik, ezáltal megszűnik a 40 perces megjegyezhetetlen követési idő.

Jégcsarnok felől:

Új megállóhely kerül bevezetésre Debreceni Ítélőtábla néven a Sámsoni út felé.
Az eddig 7:30-kor induló járat két perccel később 7:32-kor indul.
Munkanapokon a 18:00 és 18:20-as járat összevonásra kerül és 18:10-kor indul.

Sámsoni út felől:
Munkanapokon A 6:50-es járat két perccel korábban 6:48-kor indul.
Munkanapokon A 8:08-as járat két perccel később 8:10-kor indul.

A 18:35-ös és a 18:55-ös járat összevonásra kerül és 18:45-kor indul.

  •  21  busz

Nincs változás

  •  22 / 22Y  busz

A járatok tanszünetben és tanítási időszakban is gyakrabban közlekednek. Reggel 8 és 17 óra között ütemesen 15 percenként indulnak a járatok.

Sajnos 17 óra után továbbra is csak 30 perces követés van, ami eddig is kevésnek bizonyult.

Fél órás követés esetén 5 perccel később indulnak a járatok a Vincellér utcáról. óra 25-kor és óra 55-kor, viszont az utolsó járat ennek ellenére 5 perccel korábban indul, mint eddig..

  •  23  busz

A kora hajnali és késő esti menetidő (3) csökkent így a köztes megállókból hamarabb indulnak a járatok.

Minden nap reggel 5:10-helyett 5:05-kor indulnak a járatok!

Munkanapokon egy járat kivételével azonosak az indulási idők. A délutáni csúcsidei menetrend így sokkal jobban egységes lett.

  •  23Y  busz

A vonal hosszabb lett, a járatok a Veres Péter utcán tovább haladva tovább közlekednek a Kondorosi Csárdáig. Csúcsidődben 30 percenként közlekedik (40 helyett). Bővült az üzemidő is, már 5:00-kor elindul az első járat munkanapokon. Hétvégén napközben óránként közlekedik (120 perc helyett)

A reggeli csúcsidőszak nagyon gyenge. A Kondorosi Csárdától 7:00-kor induló járat a Vámospércsi úti kollégistáknak továbbra sem lesz optimális, hiszen az túl korán 7:26-ra ér az Egyetemhez.

  •  24 / 24Y  busz

A járatok tanszünetben és tanítási időszakban is gyakrabban közlekednek. Reggel 8 és 17 óra között ütemesen 15 percenként indulnak a járatok.

Sajnos 17 óra után továbbra is csak 30 perces követés van, ami eddig is kevésnek bizonyult.

  •  25 / 25  busz (új:  125 / 125Y  )

A legfontosabb változás, hogy a szombat délután és vasárnap nem közlekedő 45-ös autóbuszok helyett a 25-ös és 25Y-os autóbuszok 125, illetve 125Y-os jelzéssel a Vámospércsi úti fordulóhoz betérnek.

A 25-ös autóbuszok esetében a Segner térről az indulási időpontok nem változnak, a Veres Péter utcától egyes járatok 3 perccel később indulnak hétvégén.
A 25Y-os vonalon az 5:22-es járat két perccel hamarabb 5:20-kor indul a Veres Péter utcától.

A 25Y-os vonalon az indulási idők nem változnak.

  •  30 / 30A / 30I / 30N  busz

Jégcsarnoktól / Nagyállomástól:

5:42-kor és 5:50-kor új járatok indulnak a Nagyállomástól 30N jelzéssel.
A 6:10-es járat ezentúl 30A-as jelzéssel közlekedik.
A 6:28-as járat 6:25-kor indul 30-as jelzéssel.
A 6:42-es járat megszűnik helyette 6:40 és 6:48-kor indul autóbusz A-s jelzéssel.
A 6:52-es járat helyett 6:55-kor indul 30-as jelzéssel.
A 7:12-es járat ezentúl A-s jelzéssel közlekedik.
A 7:22-es és a 7:32-es járat 30A összevonásra kerül és 7:25-kor indul 30-as jelzéssel.
A 7:42-es 30-as járat helyett 7:40-kor indul járat 30A-as jelzéssel.
A 7:58-as 30A-s járat helyett 7:55-kor indul 30-as jelzéssel.
8 és 12 óra között minden óra 12 és 42 helyett, minden óra 25-kor és 55-kor indulnak járatok.
A 12:12-es járat megszűnik.

12:40 és 16:55 között a járatok minden óra 10A, 25, 40A, 55-kor indulnak.
17 és 20 óra között az A-s járatok nem közlekednek így csak 25-kor és 55-kor indulnak járatok.
Utolsó járatok: 20:25, 21:25, 22:35

Vasárnap délelőtt ritkul, csak a 30-as járatok közlekednek egész nap fél óránként..

Vissza irányban is változtak az indulási idők, illetve a munkanapi és vasárnapi menetrendben ugyanezek a ritkítások figyelhetőek meg.

  •  33 / 33Y / 33E  busz

Segner térről:

Az első járat egy perccel később 3:55 helyett 3:56-kor indul.

Munkanapokon 6:15 helyett 6:10-kor indul a 33E

Munkanapokon 7:00-kor 33Y helyett 33-as jelzéssel indul a járat és Nem tér be az Auchan áruházhoz

Hétvégén 6:35 helyett 6:36-kor indulnak a járatok

Vasárnap 6:36-kor 33 helyett 33Y jelzéssel indul és betért az Auchan áruházhoz.

Nagymacsról:

Munkanapokon 7:40-kor 33 helyett 33Y jelzéssel indul és betért az Auchan áruházhoz.

Munkanapokon tanszünetben 13:55-kor is indul járat Nagymacsról (Valószínű eddig rezsiben jött vissza…)

 

  • JÓZSA  34 / 35 / 35E / 35Y / 36 / 36E / 36Y  busz

A járatok ezt követően nem érintik a Piac utcát és a Nagyállomást. Minden józsai járat a Ségner térről indul, azonban a Hatvan utca - Tisza István utca - Széchenyi utca - Nyugati utca - Segner tér (újra) útvonal megtétele után közlekednek Józsa felé. Józsa felől a Segner tér érintését követően a Nyugati utca - Széchenyi utca - Tisza István utca - Hatvan utca útvonalon át közlekednek. Így mindkét irányban érintik a Helyközi-autóbuszállomást

A vonalhálózati átalakítások egyik sarkalatos kérdése az Újkert és Vénkert szívében lévő oktatási intézmények és a helyközi autóbusz-állomás közvetlen kapcsolatának kérdése, amely a 32-es autóbuszokkal együtt gyakorlatilag megszűnnek. A szolgáltató a józsai járatokkal kívánja ezt pótolni, amely - az intézmények elhelyezkedését figyelembe véve - azonban messze nem fogja a jelenlegi szolgáltatási színvonalat hozni.

A józsai járatok meghökkentő, belvárosi vonalvezetésének az oka, hogy a járatok érintsék a helyközi autóbusz-állomást a Piac utca és a Nagyállomás érintése nélkül. Azonban ennek az a hátránya, hogy ebben a “hurokban” kihasználatlan szakasz lesz a Segner tér - Hatvan utca - Tisza István utca útvonal. Ez összességében alig rövidebb útvonal, mintha a járatok akár a Piac utca, akár az Erzsébet utca érintésével a Nagyállomásról indulnának. Az átszállási infrastruktúra (Böszörményi úti megálló megépítése és Kistemplom)  hiányosságainak felszámolásáig és a tarifarendszer átalakításáig ezen kényszermegoldás helyett, olyan vonalvezetést kellene alkalmazni, amely az utasok számára hasznos.

Kevesebb “A” jelzésű járat. A kora hajnali és a késő esti járatok kivételével valamennyi józsai járat - hétvégén is - érinti a helyközi autóbusz-állomást, ezáltal a menetrend egyszerűbbé és áttekinthetőbbé válik.

Hétvégén a 36-os autóbuszok 60 perc helyett 30 percenként közlekednek.

Az esti órákban összevont,  Alsó- és Felsőjózsát érintő járat is közlekedik.

 

  •  37  busz

Legfontosabb változás, hogy megszűnik a 45H. Ennek megfelelően 4:10-kor és 22:45-kor indul 37-es a Nagyállomásról. Halápról az első járat korábban, 4:35-kor (4:45 helyett), az utsolsó járat pedig később 23:10-kor (23:05) indul.

  •  39  busz

Nincs változás

  •  41  busz

Vincellér utcától:

Csúcsidőn kívül és hétvégén óra 15 és óra 45 helyett rendre óra 20 és óra 50-kor indulnak a járatok. A reggeli csúcsidőben is óra 00 és óra 30 helyett óra 05-kor és óra 35-kor indul.

A járatok a Kondorosi Csárda irányába megállnak a Széchenyi utcán az Ítélőtábla mellett kialakított buszmegállóban.

A délutáni csúcsidőszak hosszabb lett. 17:50-ig 20 percenként indulnak a járatok a Vincellér utcáról.

Tanszünetben a reggeli csúcsidőszak is hosszabb lett.

Kinizsi Nyomdától:

Csúcsidőn kívül és hétvégén óra 13 és óra 43 helyett öt perccel később óra 18 és óra 48-kor indulnak a járatok.

Az első és utolsó járatok indulása nem változott!

  •  41Y  busz

Tanítási időszakban reggel 5 percel később indulnak a járatok a Vincellér utcától és a Diószegi úttól egyaránt.

Sajnos továbbra is csak csúcsidőben közlekedik, azonban a délutáni csúcsidőszak hosszabb lett. 17-18 óra között eggyel több járat közlekedik.

  •  42 / 42A  busz

42A esetében is bevezetésre került a menetidő1 és menetidő3. Eddig csak menetidő 2 volt. Indulási időkben nincs változás.
A járatok a Nagyállomás-Vadász utca irányába megállnak a Széchenyi utcán az Ítélőtábla mellett kialakított buszmegállóban.

  •  43  busz

Bevezetésre került a Menetidő 3, emiatt a menetidő 1 és menetidő 2 adatai is változtak. Munkanapaokon 20:20 helyett 20:35-kor indul a Nagyállomásról. 21:00 helyett 21:30-kor indul a Kishatár utcától.

  •  44  busz

Nagyállomástól:

4:30 helyett 4:28-kor indul
5:25 helyett 5:30-kor indul

Az 5:40-es és az 5:55-ös járat összevonásra került és 5:50-kor indul
6:30 helyett 6:27-kor indul
7:30 helyett 7:35-kor indul

  •  45  busz

A 45H megszűnik, így a 4:10-es és a 22:30-as járatok megszűnnek. Szombaton csak 6 és 13 óra között közlekedik minden óra 05-kor és 35-kor. Vasárnap nem közlekedik. Szombaton 6 óra előtt és 13 óra után, valamint vasárnap a Kondorosi Csárda a 125 és 125Y-os járatokkal közelíthető meg.
Kondorosi Csárdától 8:30 helyett 8:35-kor indul járat.
8 és 13 óra között, valamint 18 és 21 óra között minden óra 00 és 30 helyett 05-kor 35-kor indulnak a járatok. Szombaton 6:30 helyett 6:35-kor indul járat Szombaton 7 és 14:05 között minden óra 05 és 35-kor indulnak járatok. Szombaton 6:35 előtt és 14:05 után, valamint vasárnap a járatok nem közlekednek, helyettük a 125 és 125Y-os buszok érintik a Kondorosi Csárdát.

  •   46 / 46Y / 46E  busz

Nagyállomástól:
6:10 és 6:40 helyett sűrűbben 6:10, 6:30 és 6:50-kor indulnak járatok 46Y-os jelzéssel.
7:00 helyett 7:05-kor indul a 46E járat.
7:40 helyett 7:35-kor indul a 46E járat.
7:50-kor új járat indul 46Y jelzéssel.
16:00-s 46E járat 5 perccel korábban 15:55-kor indul

Határ út / ITK-tól:
6:55-kor új járat indul 46Y-os jelzéssel.
8:15-kor új járat indul 46-os jelzéssel.
16:20-as 46E 16:15-kor indul.

  •   47 / 47Y  busz

Munkanapokon tanítási időszakban a Nagyállomártól 14:10 helyett 14:15-kor indul a 47Y.

Munkanapokon tanítási időszakban a Vadász utcától 14:30 helyett 14:35-kor indul a 47Y.

  •   48  busz

Nagyállomás felől:

A menetidő 2 perccel rövidül a Menetidő 2-ben és a Menetidő 3-ban is.
4:25 helyett 4:22
4:45 helyett 4:48
5:05 helyett 5:08.
5:25 helyett 5:28

6 és 7 óra között a 20 perces követés 12 percre módosul.
7:15 helyett 7:12
7:30 helyett 7:24
7:45 helyett 7:40

8 és 12 óra között a 20 perces követés 30 percre módosul.
13:20 helyett 13:30
13:40 helyett 13:45.

14 és 16 óra között a 20 perces követés 15 percre csökken.
17 és 19 óra között a 20 perces követés 30 percre nő.
22:00 helyett 22:10
A 22:30-as járat megszűnik.
Hétvégén 4:25 helyett 4:28.

Pac felől:

A menetidő csökken minden menetidő intervallumban 2, illetve 4 perccel.
Az első járat 4:40 helyett 4:35-kor indul.
6:30 helyett 6:32
6:40 helyett 6:44
6:50 helyett 6:56

7 és 8 óra között a 6 járat helyett ezentúl csak 4 közlekedik 08. 20, 32, 44 indulásokkal
8:05 helyett 8:00
8:40 helyett 8:50

9 és 14 óra között a 20 perces követés 30 percre nő. A járatok minden óra 20-kor és 50-kor indulnak.
14 és 17 óra között a 20 perces követés helyett óránként 4 járat közlekedik minden óra 05, 20, 35, 50-kor.
17:00 helyett 17:05
17:40 helyett 17:50

18 és 21 óra között a 20 perces követés fél órásra módosul, 20-kor és 50-kor indulnak a járatok.
22:15 és 22:45-ös járatok összevonásra kerülnek és 22:25-kor indulnk.

23:05 helyett 23:03-kor indul az utolsó járat.

 

  •    51E  busz

A járatok menetideje 2 perccel hosszabbodik 18-ról 20 percre.

 
Az új menetrend: itt!